Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kripto Para Nedir?
#1
Kripto Para Nedir?
Kripto para, mal ve hizmet alabilmek için kullanılabilen, ancak çevrimiçi işlemleri güvence altına alabilmek için güçlü bir kriptografiye sahip çevrimiçi defter kullanan dijital para birimidir. Bu düzenlenmemiş olan para birimlerinin ilgilerin çoğu, spekülatörlerin zaman zaman fiyatları yukarı çıkarmasıyla kar için ticaret yapmaktır.
Birçok şirket, genelde token olarak adlandırılan kendi para birimlerini yayınlamıştır. Bunlar, özellikle şirketin sağlamış olduğu mal veya hizmet için alınıp satılabilmektedir. Ürüne veya hizmete erişebilmek için kripto para birimi almanız ve bunu gerçek para ile değiştirmeniz gerekmektedir. 
Bu para birimleri, blockchain adı verilen bir teknoloji kullanırlar. Blockchain, işlemleri kaydeden ve yöneten birçok bilgisayara yayılmış merkezi bulunmayan bir teknolojidir. Bu teknolojinin ilgi çekici kısmı ise oldukça güvenilir olmasıdır.
Kaç Kripto Var?
10.000’den fazla farklı kripto para (altcoin) halka açık olarak işlem görmektedir. Bu para birimleri, ilk madeni teklifler veya ICO ile paralar toplar ve çoğalır. En popüler dijital para olan bitcoin’in değeri şuanda 630 milyar $ değerindedir.
Kripto Para Neden Popüler?
Daha önce Bitcoin’in ortaya çıkması ve oldukça yüksek seviyelere çıkmasıyla beraber, altcoinlerde de artışlar yaşandı. İnsanlar, başta bir sanal paradan ne olabilir ki dedi, ancak sonrasında büyük bir şok geçirdiler. Bitcoin hakkında bilgi sahibi olunmadığı için zaman içerisinde bu fırsattan yararlanılamadı. Bunun için bitcoin haber takip edilseydi, belki de milyoner olacaklardı.
Günümüzde yatırımcılar, birçok altcoin haber takip ediyorlar ve yatırımlarını yapıyorlar. Yeni altcoinler çok kısa sürede büyük artışlar yakalayabiliyor. Örneğin, Dogecoin sadece 1 sene içerisinde neredeyse %500’lük artış yaşamıştır ve birçok kişiye milyoner olma imkanı sunmuştur. Bunun için altcoin haber sıkça takip edilmeli ve yatırımlar mantıklı yapılmalıdır.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)