Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzaktan Kelepçeleme Cihazı BolaWrap Türkiye'de
#1
Şüphelileri uzaktan ve temassız etkisiz hale getirebilen uzaktan kelepçeleme cihazı BolaWrap Türkiye'ye getirildi.
 
BolaWrap, hedefi herhangi bir ciddi yaralanmaya yol açmadan gözaltına almak için kullanılan bir kolluk kuvvet ve kişisel savunma cihazıdır.
 
BolaWrap Savunma Teknolojileri A.Ş. kamu güvenliğinin arttırılmasına yönelik polisler için ileri teknolojiler geliştiren Wrap Technologies firmasının stratejik ortağıdır. Bolawrap Savunma Teknolojileri A.Ş. Türkiye ile birlikte dünyanın toplam 37 ülkesinde (Azerbaycan, Kıbrıs, Özbekistan, Türkmenistan, Pakistan, Kazakistan, Katar, Dubai, Bahreyn, Bulgaristan, Romanya, Ürdün, Kırgızistan, Sırbistan, Ukrayna, Moldova, Lübnan, Libya, Slovakya, Yunanistan, Estonya, Letonya, Litvanya, Makedonya, Kosova, İsrail, Belçika, Bangladeş, Brezilya, Sri Lanka, Malezya, Singapur, Güney Kore, Güney Afrika, Gürcistan ve Rusya) BolaWrap cihazlarının yasal temsilcisi konumundadır.
 
Dünyanın 35 ülkesinde polis teşkilatları tarafından güvenle kullanılan ve yakalama silahı olarak adlandırılan Bolawrap uzaktan kelepçeleme cihazı Covid-19 pandemi döneminde çok daha fazla önem kazanmıştır.
 
Bolawrap 8 metre mesafedeki bir hedefi saniyede 156 metre hızda 2.5 metre uzunluğunda, ucunda kancalar bulunan Kevlar malzemeden üretilmiş koparılamaz özel bir ip fırlatarak bağlama yeteneğine sahip bir el tipi uzaktan zapt etme ve tutuklama cihazıdır.
 
BolaWrap hedefteki kişinin kollarının veya ayaklarının bağlanmasını sağlıyor, böylelikle şüpheliler kaçamaz, hareket edemez hale geliyor.
 
Sekiz metre gibi uzak bir mesafede bile şüpheliyi kolaylıkla bağlayabilen cihazın çizgi şeklinde yeşil bir lazer hedefleyicisi bulunmakta bu sayede polis ipi atacağı yeri kolaylıkla belirleyebiliyor.
 
Bolawrap ile ateş edildiği an cihazın çıkarttığı gerçek silah sesi hedefteki kişiyi psikolojik olarak da etkiliyor.
 
Kolluk Kuvvet birimlerinin kullanımına yönelik ileri teknoloji ile geliştirilmiş BolaWrap hedefteki kişiye herhangi bir ciddi zarar, yara veya acı vermemesi dolayısıyla özel güvenlik görevlileri ve bekçiler tarafından da gözaltına alma ve zapt etme cihazı olarak tercih ediliyor.
 
Bolawrap cihazımızın birçok ekstra özelliği de bulunuyor. Çalıştırıldığı an titreşim uyarısı devreye giriyor ve cihaz atışa hazır bir şekilde aktif hale geliyor. Emniyet sistemine de sahip olan cihazımız farklı belde taşıma kılıfı seçeneklerine ile satışa sunulmaktadır.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)